Více než čtyři stovky nadšenců oslavily Mezinárodní den rumu v městském kulturním centru a přilehlém Klub café baru. K degustaci připravili organizátoři společně s ambasadory vyhlášených značek 250 druhů rumu. Návštěvníci mohli ochutnat i řadu prvotřídních lahví.

„Je to parádní akce. Člověk může vyzkoušet řadu rumů a nemusí si kupovat celé láhve. A za barem jsou opravdoví profíci, kteří dokážou o rumu vyprávět celé hodiny,“ pochvaloval si jeden z návštěvníků.

Klub café bar Hulín "Whisky a Rum bar".
Je libo whisky nebo rum? Tady pijí hulínští gentlemani

„Zároveň je tady příjemná atmosféra. Lidé popíjejí, debatují a venku poslouchají živou hudbu. Prostě akce, jak má být,“ dodal další rumový nadšenec.

Pořadatelé připravili také několik přednášek, třeba o nakouřených rumech, jamajských rumech či o snoubení rumu a doutníku.

Pětiletá historie

Mezinárodní den rumu připadá na 16. srpna. Historie hulínského Dne rumu, který je jeho oslavou, má šestiletou tradici. Poprvé se slavil v roce 2017.

Rumový a doutníkový ambasador Ultra Premium Brands Jan Albrecht
Kde je dobrá káva a doutníky, tam je i dobrý rum, říká Jan Albrecht

„To bylo ještě v baru, kde jsme měli asi patnáct druhů rumu. O rok později jsme se přesunuli na náměstí a vedle stánků jsme postavili dva stoly. V dalších letech jsme vytvořili větší bar. Předloni jsme dokonce oslovili ambasadory jednotlivých značek a dnes už máme dům plný ambasadorů,“ popsal Deníku hlavní organizátor Karel Souček. Cílem je podle ně hlavně poučení, k čemuž pomáhají ti největší rumoví odborníci z Česka.

Den whisky už v říjnu

Hulínský Klub café bar uspořádá na podzim také akci pro milovníky whisky. V sobotu 22. října se tu uskuteční druhý ročník Dne whisky. Ani na něm nebude chybět pestrý výběr tohoto alkoholu, ambasadoři a zajímavé přednášky.