Na přehradě v Luhačovicích se soutěžilo o putovní pohár starosty Pozlovic. Absolutním vítězem se stal jedenáctiletý Daniel Beníček z Bánova na Uherskohradišťsku, který chytil kapra o hmotnosti bezmála osm a půl kilogramu.

„Kromě putovního získal ještě malý pohár a další hodnotné ceny. Jednou z nich byl i zájezd do Norska, povolenka na příští sezonu, kompletní rybářská výbava nebo třeba rekreační pobyt,“ prozradil hospodář jednatel František Miko z pořádajícího Rybářského svazu Luhačovické Zálesí.
Putovní pohár by získal trvale, pokud by vyhrál třikrát v řadě za sebou. „Zatím se to nepodařilo nikomu. Maximum jsou zatím dvě vítězství v sedmdesátých letech,“ doplnil.

Na množství vyhrála dívka z Pravčic, nachytala tři kapry o úctyhodné celkové váze osmnácti a půl kilo

Pro mladé rybáře ve věku od pěti do šestnácti let připravili pořadatelé bohaté rybí menu. „Ve vodě čekal kapr, štika, úhoř, candát, amur, tolstolobik, lín, řada druhů drobných bílých ryb, ale také třeba několik až třímetrových sumců,“ řekl Miko.

Soutěžilo se o tři ceny za nejtěžší rybu, od čtvrté ceny pak o rybu na množství. „Nejtěžší rybu vytáhl Daniel Beníček z Bánova. Druhá Lenka Oharková z Uherského Brodu si za kapra o třicet gramů lehčího odvezla druhé místo. Vítězkou na množství se pak stala Barbora Zálešáková z Pravčic na Kroměřížsku s třemi kapry o celkové váze téměř osmnáct a půl kilogramu,“ informoval Miko.

Z celkem tří set šedesáti jedna přihlášených z celé České republiky a ze Slovenska získalo cenu také každé dítě, které si nechalo úlovek zvážit.
„Nakonec jsme ocenili sto třicet soutěžících. Nejčastěji se chytal kapr. Ale zaznamenali jsme i cejny, okouny a plotice,“ doplnil Miko.

Závodů se již tradičně účastní rodiny Fialova, Horákova a Čaníkova z okolí Uherského Brodu s dětmi ve věku deset až patnáct let. „Jsme tu už poosmé, jezdíme celá parta. Chytili jsme za dopoledne tři kapry. Vládne spokojenost,“ doplňovali se vyznavači rybářského sportu.