Po oba dny měli možnost nejen žáci, ale také jejich rodiče navštívit prostory tamní Střední školy hotelové a služeb, aby se seznámili s nabídkou jednotlivých zařízení v regionu. Každá instituce měla k dispozici svůj stánek, ve kterém pedagogové a studenti poskytovali zájemcům potřebné informace.

Svoji nabídku tam prezentovalo mezi jinými i holešovské gymnázium. „Zájem o naši školu ze strany rodičů i dětí je, takže jsme spokojeni,“ pochvaloval si zástupce ředitelky Miloslav Růžička.

Kroměříž hostila dvoudenní prezentaci vzdělávacích zařízení v regionu

Dodal, že mají budoucím studentům jistě co nabídnout, o čemž se mohou přesvědčit i na připravovaném dni otevřených dveří gymnázia, který plánují na 14. prosince.

Někteří rodiče si však ani z tak velké nabídky studijních oborů na prezentaci nevybrali.
„My jsme si to s dcerou jen tak prošli. Chtěla by studovat na ekonomické škole. Ale tady nás nic příliš nezaujalo, takže asi s velkou pravděpodobností zůstaneme u této volby,“ předpokládá jeden z rodičů Jan Bilík ze Zborovic.

Optimisticky odcházel z přehlídky Tomáš Kysela z Němčic nad Hanou.
„Chtěl bych být autoelektrikářem, ale také bych se rád blíž seznámil s leteckou školou. Proto jsem byl na přehlídce škol už v Prostějově. Bylo to tam přehlednější, ale tady je to také dobré,“ zhodnotil budoucí student.