Akce postupně navštíví všechna hlavní města regionu. První dvoudenní prezentace začne dnes ve Vsetíně, další se uskuteční v Kroměříži, Uherském Hradišti a Zlíně.

Cílem přehlídky je poskytnout souhrnné informace o nabídce středních a vyšších odborných škol a možnostech vyučování pro školní rok 2008/2009 včetně studia na jazykových či vojenských školách.

„Nabídka vzdělávání ve Zlínském kraji je dostatečně pestrá a kvalitní. Věřím, že přehlídka škol přispěje k získání potřebných údajů jak pro ty, kteří mají již definitivně jasný směr svého vzdělávání, tak pro ty, kteří si zatím nejsou svou volbou jistí,“ popsal náměstek hejtmana pro oblast školství Josef Slovák.

Veletrh institucí připravil Zlínský kraj, příslušné úřady práce, ale také organizace zřizované krajem.
„Do zítřejšího dne se přehlídka koná ve Vsetíně v tamním Domu kultury, prezentaci v Kroměříži zajišťuje v pátek a v sobotu Střední škola hotelová a služeb. V úterý 13. listopadu se kampaň na dva dny přesídlí do Kulturního domu v Uherském Hradišti. Veletrh skončí ve Zlíně na Střední průmyslové škole.

Tamní prezentace je připravena na čtvrtek 15. a pátek 16. listopadu,“ informoval mluvčí krajského úřadu Patrik Kamas.
Veřejnost se během prezentace seznámí také s nabídkou nástavbového studia nebo vzdělávání v dálkové, večerní či distanční formě. Jako součást kampaně bude zájemcům k dispozici publikace Kam na školu ve Zlínském kraji, kterou každoročně připravuje odbor školství.

 

PROGRAM PREZENTACÍ:

Vsetín: 6. – 7. 11. Dům kultury
Kroměříž: 9. – 10. 11. Střední škola hotelová a služeb
Uherské Hradiště: 13. – 14. 11. Kulturní dům
Zlín: 15. – 16. 11. Střední průmyslová škola