Starosta města Roman Hoza (ODS) ale upozorňuje na to, že například lékaři se zkrátka přestěhovali do prostor, které jim nabídl soukromý investor.

„V místě jim opravil prostory, takže šli do lepšího. Pošta se pak přestěhovala v podstatě ze stejného důvodu. Hledali nové místo, protože majitel nemovitosti, kde dříve sídlila, budovu prodal," krčí rameny hulínský starosta.

Je to věc, která podle něj radnici nijak netěší, zejména kvůli bezpečnosti a dopravě. „Jsou to ale věci, které zkrátka město ovlivnit nemohlo a nemůže," je přesvědčen Roman Hoza.

Věří prý na druhou stranu, že opravené náměstí by v budoucnu mohlo přilákat i některé nové podnikatele, například v oblasti služeb.

„Hulín však na druhou stranu není tak velký, aby lákal obchodníky. I spousta jiných měst má ale zdravotnické centrum, poštu či jiné služby mimo náměstí, takže si jen musíme zvyknout," dodává smířlivě starosta.

Připomíná také, že Hulín naštěstí není až tak rozlehlé město. „Lidé to přejdou za čtvrt hodiny, není to zase taková dálka. A ti, kteří bydlí na sídlišti, to možná naopak spíše uvítali, protože to nyní mají blíž," uzavírá hulínský starosta.