To ale včera obžalovaný Karel Kotouček popřel. V případě, že bude shledán vinným, mu ovšem hrozí až deset let za mřížemi.
Státní zástupkyně viní Kotoučka ze tří trestných činů. „Pachatel se dopustil znásilnění, pokusu o znásilnění a omezování osobní svobody. Za to mu hrozí trestní sazba až deset let,“ konstatovala.

Kotouček ale tvrdí, že nic z toho neudělal. „Je politováníhodné, co se těmto dívkám přihodilo, ale já jsem nic z toho nespáchal,“ hájil se obžalovaný před senátem.

Muž čelí obvinění, že v Malenovicích přepadl tři dívky a jednu i znásilnil

K objasnění případu by mohli pomoci i další svědci, včetně Kotoučkovy bývalé manželky. Ta u soudu vypověděla, že ji její muž nejméně třikrát fyzicky napadl a byl hrubý nejen na ni, ale i na sousedy z domu.

Kotouček, který je momentálně nezaměstnaný, pracoval dřívě u bezpečnostní agentury v Centru Zlín. I tam měl ale podle jeho bývalé nadřízené Elišky Lapčíkové problémy.

„Často si na něj stěžovaly prodavačky, že se ho bojí, protože se na ně dívá divným pohledem a některé prý sledoval skrz výlohy nebo regály,“ uvedla Lapčíková.

Proti tomu se Kotouček ohradil s tím, že pouze dělal svou práci. „Mým úkolem bylo vyhledávat i potencionální kapsáře. Pouze jsem tedy sledoval, co se děje v obchodech,“ bránil se.

Soudce Dušan Beránek vyslechl řadu svědků, kteří Kotoučka znali, a pak případ odložil prozatím na neurčito. „Je třeba získat ještě další důkazy. Obžalovaný se také musí podrobit sexuologickému vyšetření,“ uzavřel soudce.