Na železničním přejezdu u Bílavska se po osmé hodině ranní střetla dvě osobní auta. Jedno z nich nejprve narazilo, z dosud nejasných příčin, do zabezpečení přejezdu a vzápětí do něj boural řidič v protisměru.

„Doprava byla omezená, alkohol u řidičů vyloučila dechová zkouška,“ uvedl mluvčí policie Radomír Šiška. Zranění nehoda nezpůsobila.

Obě auta skončila na kolejích. V době nehody tudy vlak naštěstí neprojížděl a provoz na trati stačili policisté včas zastavit. "Jedním z cestujících byl i pes, který vyvázl bez zranění a bylo o něj na místě postaráno," doplnila mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

Ještě během dopoledne se srazila auta na křižovatce u Pravčic, na hlavním tahu z Hulína do Holešova.

Řidič, který potřeboval odbočit doleva u ní zastavil, aby dal přednost protijedoucím vozidlům. Auto, dojíždějící ke křižovatce jako třetí v pořadí, nedobrzdilo a narazilo do aut stojících před ním. Také tady k většímu zranění nedošlo

Vyšší dohled dopravních policistů

Poslední den školního roku a nadcházející víkend jsou z pohledu dopravních policistů jedním z nejnáročnějších. Vyšší intenzita dopravy zvyšuje riziko nehod a policie proto posílí dohled.

Především u hlavních tahů, kde se očekává největší nárůst provozu, bude o víkendu v terénu 1800 hlídek, uvedla policie na síti X.

Vybrali jsme pro vás: