„Návrh, aby most přešel do majetku obce, jsme neschválili,“ potvrdil ve středu Deníku starosta Pravčic Jaroslav Šašek. Návrh darovací smlouvy, která obec má, tak stále na pořadu jednání není.

„Co bude dál, není jasné. Most se každopádně nebude používat a my se nyní zřejmě obrátíme s prosbou o pomoc na ministerstvo dopravy. Nejdříve se ale sejde rada obce a celou věc promyslíme,“ plánuje starosta.

Kromě variant převzetí mostu a jeho uzavření, na kterou nyní došlo, se mluví také o možnosti most rozebrat a přesunout jinam.

Tohle řešení ale včera pravčický starosta rázně zamítl. „V této fázi by to ani nebylo možné, nikdo by to nepovolil,“ tvrdí Šašek.

Nyní je tedy nutné najít řešení, co s mostem dál.

„Musí to být ale do konce roku. Vlastnictví se totiž musí dořešit do uplynutí lhůty zkušebního provozu mostu. A ta vyprší právě na konci letošního roku,“ poznamenal starosta Pravčic.

Podle mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Niny Ledvinové se most skutečně používat nebude. „Máme v plánu ho zneprůjezdnit sešroubovanými betonovými svodidly a dostatečně zabezpečit,“ potvrdila mluvčí.

ŘSD prý nyní bude hledat potenciálního majitele, který by most provozoval. Nakonec tedy možná dojde na možnost, kterou navrhoval starosta Pravčic už před časem. Poukazoval totiž na variantu převést stavbu do majetku kraje.

„ŘSD jako státní organizace je majetkovým správcem dálnic a silnic I. třídy, nemůže spravovat místní komunikaci. Novými majiteli by mohl být kraj nebo jiná obec,“ potvrdila stanovisko silničářů také Nina Ledvinová.