Letos má pak obec v plánu další investice, ale vůbec největší akcí bude v budoucnu vybudování obecního vodovodu.

„V minulém roce jsme kromě úprav obecního úřadu odkoupili i pozemek vedle, kde chceme časem vystavět přístupový chodník pro tělesně postižené či nová parkovací místa a přesuneme zde také kontejnery na tříděný odpad," vyjmenoval pravčický starosta Jaroslav Šašek.

Obec zvládla mimo jiné vyčistit místní obecní rybník Hliník, na který získala dotaci z Operačního programu Životní prostředí. Také letos ovšem chtějí v Pravčicích vybojovat příslušné dotace hned na několik investičních akcí.

„Rádi bychom vybudovali biokoridor vedle dálnice, zrekonstruovali a rozšířili šatny na fotbalovém hřišti a navíc se pustili do budování chodníku na rozcestí včetně osvětlení," shrnul starosta.

Ovšem hlavní akcí, na kterou se Pravčice v současné době připravují, je stavba obecního vodovodu, o kterou už obec delší dobu usiluje.

„Vyřizujeme potřebná vyjádření pro stavební povolení, potom bude vše záležet na tom, jak se nám podaří získat finanční prostředky," konstatoval Jaroslav Šašek. Věří ale, že celá náročná akce bude nakonec úspěšná. ⋌(zed)