V Kroměříži na ulici Havlíčkova zase řidiči musejí počítat se stavbou bezbariérových přechodů.
„V místech před psychiatrickou léčebnou dělníci pracují na napojení bezbariérových přechodů na chodník. Během týdne budou hotoví. Obdobné práce probíhají průběžně v celém městě,“ vysvětlil mluvčí kroměřížské radnice Pavel Zrna.

Dopravu odkloněnou do jednoho pruhu a snížení rychlosti na třicet kilometrů v hodině si do konce tohoto týdne vyžádají stavební práce ve Zdounkách. „Koleje na železničním přejezdu byly vyzvednuté. Drážní úřad a Ředitelství silnic Zlínského kraje proto rozhodly, že tady vybudujeme výpusti, aby voda z těchto míst byla odváděna pryč,“ popsal situaci vedoucí Správy a údržby silnic pro Zdounecko Pavel Dvořáček.

Voda totiž byla pravděpodobně příčinou, proč se koleje nadzvedly. S omezením tady musejí řidiči počítat až do konce týdne, kdy bude rekonstrukce hotová. „Zároveň také upravíme přilehlé chodníky a obrubníky,“ dodal Dvořáček.
Na rekonstrukci železničního přejezdu pracují dělníci i na Hulínsku. Tady během týdne vznikne nový pogumovaný přejezd v úrovni silnice, objížďka prozatím vede přes Kroměříž.