Na trase už se totiž zřítilo přinejmenším šest stromů, jeden z nich dokonce těsně minul projíždějícího cyklistu.

„Město proto z bezpečnostních důvodů cyklostezku uzavřelo a nyní jedná o řešení se správcem porostu, kterým jsou Lesy ČR,“ potvrdil vedoucí odboru služeb kroměřížské radnice Lambert Hanzal. Lesní pozemky v sousedství cyklostezky vedoucí z kroměřížské místní části Trávník do Kvasic vlastní stát.

„Jsou na nich vzrostlé stromy, ve špatném stavu, napadené houbou, která jasany decimuje. Ztrácejí vitalitu a některé jsou už zcela suché s odumřelým kořenovým systémem, hrozí tak jejich pád na cyklostezku,“ dodal také Martin Posolda, který má na starost městskou zeleň.

Podle něj lze stav stromů podél cyklostezky označit jako havarijní. Bude tak nutné ty napadené stromy pokácet a to v okruhu zhruba dvacet až třicet metrů od cyklostezky.

„Jedná se o rozsáhlé území a zásah tak může bohužel trvat až do března,“ poznamenal správce městské zeleně v Kroměříži.
Z obou stran cyklostezky už v pátek cyklisty i chodce informovaly o uzavření cedule, pravdou ovšem je, že si z nich nikdo velkou hlavu nedělal.

„Když už jsem tady, tak se projdu, stačí jen dávat pozor. Nejde o zákaz, spíš o alibi pro úředníky, kdyby se něco stalo,“ řekla Deníku například žena, která právě místem procházela s holemi na nordic walking: ceduli s nápisem Cyklostezka uzavřena pak jednoduše obešla a pokračovala v cestě.

ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU