„Navíc přinese floristické exhibice, divadelní představení, program pro děti a lidé si samozřejmě budou moci v klidu vychutnat i speciální výzdobu zahrady,“ podotýká mluvčí Národního památkového ústavu Dagmar Šnajdarová.

Díky společnému projektu Květné zahrady a Výstaviště Floria Kroměříž na návštěvníky čekají květinářská umělecká díla i v městských kostelech a na Arcibiskupském zámku. Také se rozhodli společně zahájit festival Hortus Magicus i letní Florii. Stane se tak ve čtvrtek v 19 hodin v chrámu svatého Jana Křtitele komorním koncertem z dílny kroměřížských piaristů.

Při této příležitosti bude požehnána nová květina. „Jedná se o nově vyšlechtěný mečík, který ponese jméno Floria Magicus. Stane se tak symbolickým propojením všech kroměřížských zahradnických expozic,“ potvrzuje mluvčí Národního památkového ústavu.

Program celého festivalu vtáhne návštěvníky do radovánek předků z období baroka. Naplánovaného je toho opravdu mnoho. Samozřejmě nebude chybět hudba a tanec, ale také divadlo, které čerpá z původních raně novověkých her i antických bájí, ohňostroj podle původní ikonografie doplněný o hru světel, dobové hry a mnoho dalšího.