Plameny zachvátily celé spodní patro objektu. Hustý černý kouř, který se z místa nesl, byl vidět na několik kilometrů daleko. „Hasiči od počátku čelili mohutným plamenům, které zuřily uvnitř skladu, ale i na nákladové rampě u budovy. Včas se podařilo odtáhnout několik vagonů, které stály na kolejišti u budovy a byly tak uchráněny před požárem. Silnými proudy vody jsme se snažili zabránit rozšíření plamenů do dalších pater,“ informoval mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček. Dodal, že zhruba po hodině se hasičům podařilo dostat požár pod kontrolu.

Oheň zachvátil opravovanou 104. budovu, škody dosahují desítek milionů

Ve skladu hořely obalové a izolační materiály, uvolněné zplodiny se rozšířily do centra města. „Během zásahu jsme vyrozumívacím systémem města upozornili obyvatele blízkého okolí ­ Prštné, Mladcová, Letná a Podhoří, aby do doby, než požár eliminujeme, omezili větrání,“ podotkl mluvčí.

Hasiči až do večera setrvávali na místě a likvidovali další skrytá ohniska. Příčina požáru zatím není jasná. „Na místě pracovali vyšetřovatelé, kteří společně s kriminalisty okolnosti vzniku ohně zjišťovali. Podle prvotních informací na místě a od svědků šlo pravděpodobně o nedbalost nebo technickou závadu při provádění rekonstrukčních prací,“ konstatoval mluvčí.

Už nyní je však jasné, že škody budou velké. „Odhadujeme to na několik desítek milionů korun. Naštěstí jsme byli pojištěni,“ sdělil Deníku místopředseda představenstva společnosti Spur, které budova patří, Tomáš Dudák.

Firma v těchto prostorách plánovala zahájit výrobu izolačních a obalových materiálů. „Právě ta část, kde hořelo, je již dva měsíce po rekonstrukci. Budeme to muset znova celé opravit a otázkou je i to, zda je poškozená statika budovy. Pokud se to prokáže, škody budou daleko vyšší,“ konstatoval Dudák