Celkovou škodu hasiči vyčíslili na sto tisíc korun.
O vzniklém požáru byli informováni přibližně před půl pátou ranní. „Na místo okamžitě vyjela profesionální jednotka s jedním zásahovým vozidlem. Hned při příjezdu hasiči zahlédli, že plameny ze zapálených kontejnerů ohrožují i okolní zaparkovaná vozidla značky Fiat Tipo a Alfa Romeo,“ sdělil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Po neznámém pachateli, který založil oheň na sídlišti Jižní Svahy ve Zlíně, policisté intenzivně pátrají

Přestože byla jednotka na sídlišti za sedm minut, stihl oheň zasáhnout celkem čtyři kontejnery a dvě zmíněná vozidla poškodit. „Požár ale hasiči postupně omezili a uhasili. Naštěstí nedošlo po celou dobu k žádnému zranění,“ doplnil Mitáček.

Místo úmyslného požáru také ihned ohledal vyšetřovatel zlínských hasičů. „V okolí se pohyboval svědek, který uvedl, že u kontejnerů viděl postavu, která požár založila,“ řekl Mitáček.

Po totožnosti žháře tedy pátrá společně s hasiči i Policie České republiky. „Pachatele zatím neznáme, ale policisté na případu intenzivně pracují,“ uvedla zlínská policejní mluvčí Jana Bartíková.

Díky zásahu hasičů se podařilo zabránit rozšíření požáru na další kontejnery a zaparkovaná auta. Oheň by jinak mohl způsobit další škody na majetku v hodnotě sedmi set tisíc korun.