„Fiktivní požár, který zachvátil uskladněné balíky sena v otevřené kolonádě objektu stájí, byl zároveň oznámen na operační středisko krajských hasičů ve Zlíně," poznamenal mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

A tak, jen co dozněly údery na kolejnici, začali studenti vyvádět koně ze stájí na nedaleké cvičiště, zaměstnanci školy pro změnu zabezpečili vypnutí přívodu elektrického proudu.

„Už čtyři minuty po vyhlášení poplachu byly na místě dva cisternové vozy kroměřížských profesionálních hasičů. Ve stejnou dobu také vyrazila průzkumná skupina, která pátrala po pohřešované dívce, která se měla nacházet na půdě objektu stájí," popsal náplň cvičení mluvčí.

Po několika minutách hasiči figurantku v tmavých prostorách půdy našli a po nasazení vyváděcí masky ji vynesli před budovu, kde jí byla poskytnuta takzvaná předlékařská péče.

„Záchranou studentky a uhašením fiktivního požáru byla ukončena první část cvičení, druhá byla zaměřena na práci s koňmi. Hasiči si mohli pod dozorem chovatelů vyzkoušet vyvedení koní ze stájí a jejich vedení po volném prostranství," poznamenal Libor Netopil s tím, že jistá neobratnost a obezřetnost hasičů při bezprostředním kontaktu se zvířaty vzbudila na tvářích přihlížejících studentů i lehký úsměv.

Cvičení ale ještě nekončilo: do pozice nejistých a obezřetných se pro změnu dostali studenti, po krátkém poučení o správném použití hasících přístrojů totiž hasiči zapálili připravenou vanu se směsí hořlavých kapalin, a studenti vybavení ochrannými prostředky si mohli zkusit plameny zkrotit.

„To se všem také úspěšně podařilo," dodal mluvčí hasičů a poděkoval vedení, zaměstnancům i studentům školy za výbornou spolupráci při organizaci a provedení cvičení.