Její olympijskou soutěžní disciplínou je moderní gymnastika. „Na celou akci Evičku připravovala Renata Koblihová, která s ní sestavu vymyslela a nacvičila. Spolu potom od 19. června do 4. července odletěly na olympiádu do řeckých Athén,“ vysvětlil vedoucí DOZP Javorník Tomáš Šťastný.

Česká výprava na speciální olympijské hry čítala v tomto roce čtyřicet šest mentálně postižených sportovců, kteří zpátky domů přivezli celkem čtyřicet tři medaile.

Samotné olympiády se zúčastnilo sedm tisíc sportovců ze sto jednasedmdesáti zemí, kteří přijeli do Řecka už týden před olympiádou, aby se aklimatizovali. Připraven pro ně byl bohatý hostitelský program zaměřený především na poznávání země jako takové.

Výpravu na olympijské hry hradilo chvalčovské sportovkyni České hnutí speciálních olympiád (ČHSO), jehož patronkou je první dáma České republiky Livie Klausová a čestným předsedou Vlastimil Harapes.

„Bylo však potřeba zajistit také menší finanční obnos, který by sloužil Evičce jako kapesné pro osobní potřebu. Na to nám přispěl náš Nadační fond Gemáček a Javorníček,“ dodal vedoucí domova.

Sama závodnice byla z olympiády nadšená. „Bylo tam vedro, ale krásně. Určitě bych chtěla jet někdy znovu,“ zadoufala gymnastka.

Dodala, že před akcí ji čekalo několik měsíců dřiny, nacvičování a zdokonalování sestavy.

Volný čas v DOZP Javorník si krátí hraním na kytaru a velmi ráda sleduje filmy pro pamětníky nebo pořady s Vladimírem Menšíkem. Nezastírá, že jako každá žena má velkou zálibu v módě a špercích.

Letošní speciální olympijské hry však nebyly jejím prvním vystoupením. V minulosti se zúčastnila závodů v Praze či Olomouci, za pár týdnů ji čeká vystoupení v Holešově v rámci Mezinárodního turnaje v ženské kopané.

Lucie Ságnerová