„Pošta v objektu chce vybudovat moderní pobočku, která bude odpovídat nejnovějšímu designu provozoven České pošty v České republice. Zajištění základních služeb včetně pošty je prioritou vedení radnice, proto dohodu s Českou poštou vítám a plně podporuji,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Česká pošta investuje do úpravy prostor v prvním nadzemním podlaží budovy téměř pět milionů korun.

„Nebytové prostory by podle návrhu smlouvy měli zástupci České pošty převzít 1. ledna příštího roku,“ poznamenala vedoucí právního odboru radnice Ladislava Žiaková.

Smlouva do roku 2029

Dodala také, že s ohledem na tuto investici město České poště poskytne část budovy na náměstí Míru do užívání bezplatně. Smlouva bude platit do konce roku 2029 a může být následně prodloužena o další dva roky.

V provozu by pak nová pobočka mohla být už v první polovině příštího roku.

„Zahájení provozu pošty Kroměříž 2 předpokládáme pravděpodobně na přelomu března a dubna. Klienty o tom budeme s předstihem informovat,“ uvedl mluvčí České pošty Ivo Vysoudil.

Mobilní kluziště na Hanáckém náměstí bude v provozu od 10. prosince.
Mobilní kluziště na Hanáckém náměstí bude v provozu od 10. prosince

Nové parkoviště nebude

Mezi lidmi se množily dotazy na parkování u nové pošty. Podle Vysoudila se vybudování nového parkoviště neplánuje.

„Možnost parkování Česká pošta řešila se zástupci města Kroměříž již při obhlídkách nabízených prostor. Zástupci města prověřovali možnost vybudování parkovacích míst pro zákazníky Pošty, nicméně podle poslední informace toto parkoviště vybudováno nebude, protože se městu nepodařilo nalézt vhodný prostor pro realizaci. Nicméně město Českou poštu ujistilo, že je možnost parkování na přilehlých komunikacích,“ informoval mluvčí.

Pošta v Kroměříži nedávno uzavřela pobočku na Velkém náměstí, v budoucnu plánuje i uzavření pobočky v Havlíčkově ulici.

„Záměrem České pošty je tuto pobočku přemístit do nově otevřené pošty na náměstí Míru,“ doplnil Vysoudil.

Tam bude kromě haly s přepážkami také sklad balíků i tiskopisů, jednací místo a zázemí pro personál pobočky.