„Naším cílem bylo vytvořit nastávajícím maminkám takové zázemí, ve kterém se budou cítit dobře a bude jim to co nejvíce připomínat domov. Věřím, že se nám to povedlo a maminky u nás budou opravdu spokojené,“ uvedl primář gynekologicko-porodnického oddělení Lukáš Vacula.

Na nastávající maminky čekají tři samostatné porodní boxy, dva z nich jsou vybaveny vanou pro porod do vody, k dispozici jsou také další pomůcky usnadňující příchod miminka na svět. Tatínkům bude k dispozici odpočinková místnost, v níž si budou moci uvařit například kávu.

Speciální laser na léčbu covidové pneumonie v Kroměřížské nemocnici
Kroměřížská nemocnice má speciální laser na covidové pneumonie

„Náklady na rekonstrukci dosáhly více než dvanácti milionů korun, nové přístrojové vybavení za deset milionů korun bylo pořízeno v rámci 98. výzvy IROP: Modernizace přístrojového vybavení Kroměřížské nemocnice,“ uvedla mluvčí nemocnice Veronika Slaměnová a dodala, že nastávající maminky budou moci poprvé porodní sály využít ve čtvrtek 7. dubna.

Už v úterý 5. dubna si však mohou zájemci nové prostory prohlédnout. A to od 10 do 14 hodin v rámci dne otevřených dveří.