V letošním roce došlo k rozšíření vnitřních prostor a úpravě zázemí.

„Do stávajících prostor jsme doplnili dvě další šatny pro sportovce a upravili sociální zařízení,“ popisuje starosta Petr Navrátil. Stavební práce je vyšly na 1 170 000 korun. Zásadně jim však pomohla 50% dotace od Zlínského kraje z Programu podpory obnovy venkova.

Další etapa byla plně hrazena z rozpočtu obce. Zahrnovala dostavbu zázemí bufetu, úpravu venkovních ploch včetně doplnění zastřešení. Celkem bylo nakonec proinvestováno přes dva a půl milionu korun.

Obnova sportovního areálu byla plánovaná dlouhodobě. Stavbě tudíž předcházela i úprava travnatého hřiště, která byla realizovaná v roce 2017.

„Provedli jsme kompletní rekonstrukci travnaté plochy, a to včetně položení závlahy na hrací plochu, kde je situováno hlavní fotbalové hřiště, ale i tréninková plocha,“ podotýká starosta.

Po celou dobu byl však na trávník přísný zákaz vstupu. V sobotu se tak konečně fotbalisté dočkají a budou moci hřiště ozkoušet. Na slavnostní otevření se mimo jiné totiž chystá i mistrovské utkání místního mužstva s Ratajemi.

Novému trávníku přijde požehnat ředitel Pastoračního centra Duchovní služby Armády ČR v Lulči a místní rodák Josef Konečný.

Zájemci budou moci do zázemí nakouknout a rekonstrukci zhodnotit už od 15 hodin. Areál totiž nebude sloužit pouze fotbalistům.

„Od letošního srpna jej budou moci využívat nejen fotbalisté, ale i hasiči, mateřská škola a všichni ostatní občané obce,“ potvrzuje starosta. Dokládá to i završení celého svátečního dne, kdy je na programu „první“ diskotéka.