Pro malé táborníky si program připravilo hned několik složek policie. Své dovednosti jim nejprve předvedl služební pes Balu, který mimo jiné vyčenichal i tři vystřelené nábojnice nebo dokázal, že správný trhač umí zaštěkat i na pokyn.

„Skupina služební přípravy pak dětem předvedla mimo jiné zbraně, které se využívají třeba při běžném výkonu služby,“ popsala Blanka Králová z preventivně informační skupiny kroměřížské policie.

Právě o zbraně a střelivo se přitom zajímaly děti nejvíce. „Kdybych vystřelil na policistu ve vestě z těsné blízkosti, tak by ho to povalilo, že?“ ptal se například desetiletý chlapec.

Bez zájmu však nezůstala například ani výplň sedmikilové neprůstřelné vesty, kterou si někteří také na vlastní kůži vyzkoušeli. „A pouta byste mi nasadili taky?“ žadonil další táborník, kterému se během chvilky na ruce zaleskly železné řetízky.

Velkým zážitkem pro všechny pak byla exkurze ve služebním autě dopravních policistů, kde si děti mohly vyzkoušet i práci s vysílačkou nebo amplionem nebo setkání s kriminalisty, kteří ukazovali snímání otisků.

„Používá se k tomu speciální prášek, kterým se předmět překryje a otisky potom vystoupí. Ty se potom snímají na speciální fólii,“ popisoval zaujatým dětem policista.

Vzájemně se pak mohli všichni táborníci porovnat v několika soutěžích, při nichž například na čas sbírali poházené umělé granáty. Za odměnu pak dostali od policistů na památku drobné dárky.