Nehodu zavinila třiačtyřicetiletá řidička fabie, která nepochopitelně kličkovala po silnici.

Třiadvacetiletý řidič lancie po nehodě vypověděl, že na přímém úseku mezi Těšnovicemi a Kotojedy uviděl světla protijedoucího vozu, které kličkovalo po silnici.

„Okamžitě začal brzdit a snažil se vyhnout čelnímu nárazu. To se mu ale nepodařilo,“ popsala policejní mluvčí Blanka Králová.

Vyšetřovatelé, kteří na místo vyjeli, dále zjistili, že žena po nehodě odešla neznámo kam.

Na místě nechala zraněného šoféra druhého vozu a jeho spolujezdce. „Přišla k jejich autu a se slovy, že jde hledat psa, zmizela,“ řekla Králová.

Policisté i hasiči po ženě pátrali. Marně. „V autě ale nechala kabelku s doklady. Policisté se tedy vydali k ní domů. Nikdo jim ale neotetvřel,“ přiblížila mluvčí. V neděli dopoledne se pak řidička objevila v kroměřížské nemocnici, kde se nechala dodatečně vyšetřit. „Přivolaným policistům pak řekla, že si k nehodě nic nepamatuje,“ vylíčila Králová. Dechová zkouška u ženy vzhledem k časovému posunu už provedena nebyla, u druhého řidiče ale policisté alkohol vyloučili.

„Třiačtyřicetiletá žena je podezřelá ze spáchání trestných činů neposkytnutí první pomoci a ublížení na zdraví, za což jí hrozí dva roky vězení,“ doplnila Králová.

Od začátku roku řešili kroměřížští dopravní policisté šestnáct havárií, v šesti případech prokázali, že řidiči před jízdou pili. U dalších čtyř nehod nechali viníci auto na místě srážky a utekli. Proto se policisté domnívají, že i žena před jízdou pila. Prokazování však bude velmi těžké.

ČTĚTE TAKÉ:

Vážná nehoda u Kotojed: dva muži skončili v nemocnici