Už v pátek dopoledne zavítali morkovičtí policisté a jejich kolegové z kroměřížského dopravního inspektorátu do Zborovic.

Na tamním fotbalovém hřišti připravili dobrovolní hasiči pro děti dopolední program. K vidění byl nejdříve zásah hasičů a pak si děti mohly prohlédnout hasičskou i policejní techniku. Od policejního stanoviště si také každý odnesl otisk prstu.

„S ním a s razítkem na ruce odcházely děti i od policejního stanoviště v Hulíně. I tady byl totiž především pro ty nejmenší připraven na páteční odpoledne a večer program, na kterém se podílela spousta lidí," popsala za kroměřížskou policii Barbora Balášová.

Otisk prstu si zájemci udělali přímo u kriminalistického technika. Policejní psovod spolu s předsedou a dalšími členy Základní organizace Hulín, která se zabývá sportovní a služební kynologií, dětem předvedli, jak umí jejich psi poslouchat a samozřejmě dopadnout nebezpečného pachatele. Děti je za jejich snažení a zajímavou ukázku odměnily velkým potleskem.

„Další akce pro děti se pak konala v sobotu v Ratajích. Tam přijeli policisté kroměřížského obvodního oddělení a dopravního inspektorátu," dodala Balášová.

AUTORKOU JE SOŇA LIČKOVÁ