Konal se tam totiž premiérový Dětský den s Policií České republiky, jehož součástí byly zajímavé ukázky přiblížující práci mužů zákona.

„My jsme se sem přišli podívat, protože vnoučatům se takové věci líbí. Ze všeho nejvíc se těšili na policisty,“ vylíčil třeba Vratislav Mazánek z Uhřic, který přijel do Dřínova se svými dvěma vnuky.

„Já bych ale chtěl být raději vojákem,“ prozradil jeden z chlapců, devítiletý Matěj Spurný z Prostějovska.

Pro jiné návštěvníky byli zase lákadlem koně, prohlídka zbraní či policejních aut a motorek. „Přišli jsme sem hlavně kvůli dětem. Nejvíce se těšily na to, že se svezou na konících,“ řekla Eva Blažková z Věžek.

Na dětském dni se předvedla zásahová či pořádková jednotka, psovodi se služebními psy nebo jízdní policie spadající pod Krajské ředitelství policie Jihomoravského kra­je.

„V minulosti byla jízdní policie zaměřena i na posílení výkonu služby při ochraně státní hranice se Slovenskem. Nyní je oddělení ve Zlíně mimo jiné využíváno při zajišťování pořádku na sportovních a společenských akcích v rámci celého krajského ředitelství Brno, i celého Česka,“ přiblížila účel jízdní policie kroměřížská policejní mluvčí Barbora Balášová.