„Muž ze Vsetína sám zavolal na linku 158 po půl deváté večer,“ upřesnila vsetínská policejní mluvčí Ludmila Brousilová. Operačnímu důstojníkovi sdělil, že stojí na přemostění silnice číslo I/57 nad silnicí vedoucí do Zlína a hodlá skočit dolů. „Důstojník se zachoval profesionálně, udržel muže na lince a pokračoval v rozhovoru,“ řekla Brousilová.

Policista se snažil sebevraha uklidnit a zároveň také získat informace důležité pro další postup strážců zákona a čas pro jejich dojezd na místo. Hlídka, která k místu dorazila, našla muže stojícího na vnější straně zábradlí mostu. „Držel se jen jednou rukou a vše nasvědčovalo tomu, že je rozhodnutý skočit,“ popsala vypjatou situaci Brousilová.

Začalo vyjednávaní. „Po patnáctiminutové rozmluvě kolegové muže přiměli přelézt zábradlí zpět a tím alespoň odvrátit bezprostřední nebezpečí, že skočí,“ líčila policejní mluvčí.

Tím ale celý incident ještě neskončil a vyjednávání pokračovalo. „Zasahující policisté svým přístupem nakonec muže uklidnili natolik, že je dobrovolně následoval na služebnu,“ přiblížila šťastný konec vypjaté situace Brousilová.

Myšlenky na sebevraždu však mladého muže neopouštěli ani tady. „Přátelským rozhovorem policisté zjistili, že do této situace jej zahnaly nejen osobní problémy, ale hlavně to, že si o nich neměl s kým promluvit,“ přiblížila Brousilová.

Poté co muži zákona sebevražedné úmysly rozmluvili, odvezli jej ještě na lékařské vyšetření do vsetínské nemocnice.