Přivolaná policejní hlídka proto muže převezla na služebnu, kde mu byly zjištěny dvě a půl promile alkoholu v dechu. Po nezbytných úkonech byl muž o půl sedmé večer propuštěn,“ sdělila uherskohradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková.

Policisté však jeho přestupek nestačili ani zpracovat a museli k incidentu na to samé místo vyjíždět znovu. Útočník manželku opět verbálně napadal a pokusil se ji i uhodit. Všemu přihlížel jejich nezletilý syn. „Policisté proto přistoupili k rozhodnutí o vykázání manžela z domu, a to po dobu deseti dnů,“ prohlásila mluvčí Zámečníková. Jedná se o první vykázání v letošním roce. V loňském roce policisté v okrese Uherské Hradiště vykázali celkem devět agresivních osob.

Policejní zásah v noci z pátku na sobotu si vyžádala také situace v jedné z bojkovických rodin. Pětačtyřicetiletý muž tam svým hlasitým mluvením a hlukem z televize rušil při spaní svou manželku a syna. „Muž začal být na policisty agresivní a verbálně je napadal, přičemž jevil značné známky opilosti,“ popsala chování nepovedeného manžela Zámečníková. Strážci zákona agresora několikrát marně vyzvali ke klidu. Muž na výzvy nereagoval a byl proto převezen na policejní služebnu, na které policistům nadýchal téměř tři promile alkoholu. Po vystřízlivění byl propuštěn.

Oba případy šetří policisté jako přestupek proti občanskému soužití. Příslušné městské úřady pak rozhodnou o udělení pokut.