„Prevence proti vloupání je velmi důležitá, a proto v rámci předcházení páchání majetkové trestné činnosti policisté ve Zlínském kraji provádějí desítky preventivních kontrol chatových oblastí v průběhu celého roku,“ uvedla za policii Jitka Lysáčková.

Tak tomu bylo i ve čtvrtek 24. února, kdy policisté z pohotovostního a eskortního oddělení na čtyřkolkách, jízdní policie a policejní psovodi se služebními psy měli za úkol v členitém terénu zkontrolovat, jestli jsou objekty v chatové oblasti Rusava a Vlčková dostatečně zabezpečeny a nedošlo k jejich narušení.

Z Pivovarské ulice v Holešově je od úterý 22. února nově jednosměrka. Provoz je tak nově veden ve směru od zámku k Bezručově ulici.
Výzkum rozhodl: Z holešovské Pivovarské ulice je nově jednosměrka

„Policisté na klice dveří každé zkontrolované chaty zanechali informační leták s informací, že uvedený objekt byl 24. února kontrolován,“ poznamenala Lysáčková a dodala, že vhodně zvolené zabezpečení objektu výrazně snižuje možnost vloupání.

„Kombinace mechanického zabezpečení, tedy kvalitní dveře, zámky, mříže, okenice s prvky elektronického zabezpečení jako jsou alarmy akamery jsou velmi důležité. Pachatelé krádeží vloupáním si rádi vybírají především odlehlé, dostatečně nezabezpečené objekty,“ informovala Lysáčková.

Ve Zlínském kraji došlo v roce 2021 k 63 případům krádeží vloupáním do rekreačních objektů. Z toho v okrese Zlín jich bylo 20, Vsetín 28, Uherské Hradiště 4 a Kroměříž 11.