Kontrolní akce rozhodně nejsou v malém měřítku. Naposledy v sobotu při nich spolupracovali státní policisté, kroměřížská odnož Moravského rybářského svazu, Městská policie Kroměříž a také dopravní inspektorát.

„Část policistů a strážníci monitorovali břehy řeky Moravy pěšky či v policejním autě, aby případný pachatel neunikl. Dopravní policisté pak dohlíželi především na to, jestli rybáři nevjíždějí do zákazu vjezdu či neparkují na zakázaných místech,“ vysvětlila preventistka kroměřížské policie Barbora Balášová.

Parkování podle ní není povoleno ani na březích řeky, protože by auta mohla poškozovat životní prostředí. Například kdyby z nich unikaly provozní kapaliny. Po zajištění situace z břehu už mohli dva policisté nasednout společně s rybářskou stráží do policejního člunu a vyrazit.

Celkem za sobotu kontrolou prošlo devětatřicet rybářů, mezi nimiž se našlo šest hříšníků. Pěti z nich rybářská stráž pouze domluvila.

„Jeden přestupek ale bude projednávat odbor životního prostředí krajského úřadu. Muž měl totiž již měsíc propadlé povolení k rybaření. Stráž mu státní lístek odebrala,“ upřesnila Balášová.

Na dolním toku řeky Moravy podle ní policisté nejčastěji naráží na členy rybářského svazu v Otrokovicích a na horním pro změnu z Prostějova. Většinu z nich stihli zkontrolovat už v brzkých ranních hodinách.

„Někteří byli hodně překvapení, když rozepnuli stany a tam na ně čekala rybářská stráž spolu s policií a vyžadovala povolení k rybaření. Podobná akce se jistě v brzké době opět zopakuje,“ upozornila preventistka.