Strážci zákona se formou besed, přednášek a propagačních materiálů snaží předcházet různým druhům trestné činnosti dřív, než k něčemu vůbec dojde.

Všechny akce jsou podle Blanky Králové z preventivně informační skupiny kroměřížské policie zaměřeny na problematické situace v silničním provozu, bezpečné chování doma i na ulici, mezilidské vztahy a majetkovou kriminalitu.

Strážci zákona připravili devět akcí, zaměřují se na nejvíc ohrožené skupiny

„Cílovými skupinami jsou pak především děti, mládež, senioři a potencionální oběti majetkové a násilné kriminality,“ nastínila Králová.
Právě lidem v důchodovém věku kroměřížská policie věnovala vůbec první preventivní projekt s názvem Pozor, neotvírej dveře, který postupně rozvíjí už pět let.

„Téměř ve čtvrtině případů se stávají oběťmi osoby ze skupin seniorů, osaměle žijících lidí nebo tělesně postižených,“ vysvětlila Králová.
Cílem tohoto projektu byla podle policistky snaha, aby si lidé z ohrožených skupin uvědomili, že například otevření bytu neznámé osobě se pro ně může stát nebezpečným.

„V rámci této akce byly vytvořeny letáčky a samolepky, na kterých lidem radíme, jak postupovat před otevřením bytu neznámému člověku. Jsou na nich samozřejmě umístěna i čísla bezplatných tísňových linek státní i městské policie, na které se mohou v případě jakýchkoliv pochybností obrátit,“ podotkla Králová.
Dodala, že samolepka je určená na dveře, aby měli zejména senioři informace na očích vždy, když je třeba.

PŘEČTĚTE SI VÍCE ZPRÁV Z KROMĚŘÍŽSKÉHO REGIONU

Moje Kroměřížsko Sport Kultura Podnikání Černá kronika