Období prázdnin je ale proto jedním z nejrizikovějších co se týče počtu nehod na silnicích. Policie na Kroměřížsku proto chystá řadu kontrolních akcí, aby omezila počet havárií na minimum.

Častým důvodem zvýšeného počtu nehod je podle policie v mnoha případech únava z parných dnů a přeceňování sil řidičů. Co ale policisté mohou alespoň částečně ohlídat, je dodržování dopravních předpisů. Na příchod prázdnin se proto chystá hned několik zátahů na řidiče.

Jak potvrdila kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová, v létě se v regionu uskuteční hned několik dopravně bezpečnostních akcí zaměřených právě na bezpečnost a plynulost silničního provozu.

„Zintenzivníme dohled na cestách, hlavním cílem akcí je předcházet dopravním nehodám, které právě v letním období mají podle statistik z minulých let mírně vzrůstající tendence," vysvětlila Kyšnerová.

První bezpečnostní kontroly se konaly už minulý pátek a neděli. „Policisté zkontrolovali téměř tři stovky řidičů a zjistili bezmála sedmdesát přestupků proti bezpečnosti a nedodržení stanovené rychlosti, špatný technický stav auta a také to, že řidiči nebo spolujezdci nebyli za jízdy připoutáni bezpečnostními pásy," popsala mluvčí.

Podnapilých řidičů hlídky nachytaly osm, sedm z nich nadýchalo do jednoho promile, jeden pak dokonce nad tuto hodnotu. Policisté kromě toho kontrolovali řidiče také uplynulou středu.

Účastníky silničního provozu jsou ale kromě motoristů i cyklisté, kontrolám se proto nevyhnou ani oni.

Následky nehod cyklistů bývají podle mluvčí mnohdy velmi vážné. Nebezpečnou jízdou si například přede dvěma týdny přivodil v regionu pohmožděninu paty desetiletý chlapec.

SOŇA LIČKOVÁ