„Včera ho několik svědků vidělo pohybovat se v okolí Trojáku,“ upřesňuje jeho polohu starosta obce Rajnochovice Antonín Uhřík.

Za oběť mu zde padlo už několik ovcí i včelín. Lidé z Rajnochovic a okolí se tak oprávněně obávají o svůj majetek i bezpečnost.

„Běháme večer pro chleba do Lhoty a jsou tam po cestě ovečky. Tak to už raději běhat nebudeme,“ uvedla pod svým fcb profilem Pavlína Rohanová na sociální síti.

V úterý 9. října 2018 navštívil medvěd místní část Vsetína - Červenku. Z dvanácti koz dvě roztrhal, šest majitelé nenašli.
Medvěd zabíjel už i na Kroměřížsku

I starosta Rajnochovic má o bezpečnost svých obyvatel starost.

„Vím, že je to obtížné ho odchytit, ale už to trvá poněkud dlouho,“ říká bezradně. Své občany se snaží o situaci informovat.

„Varování o pohybu medvěda v okolí jsme vyhlásili místním rozhlasem,“ podotýká.

Dostalo se mu také, že informovanost probíhá i na základních školách, kdy Odbor Životního prostředí z Bystřice pod Hostýnem rozesílalo varovné emaily ředitelům místních škol.

Město Bystřice pod Hostýnem varuje i celou veřejnost, aby dbali své osobní bezpečnosti a zvážili pohyb v lesnatém terénu.

„Další pohyb zvířete lze těžko odhadnout,“ podotýká Hana Jedonová z odboru životního prostředí Městského úřadu Bystřice pod Hostýnem.

Nezbývá tak nic jiného než čekat až se medvěd chytne do nastražené klece. Místo na jeho políčení musí zůstat však v tajnosti.

„Je možné, že bude na jednom místě a za pár dní ji přemístíme. Kdyby gradovalo medvědovo chování a došlo by k dalším událostem, přistoupíme k uspání nebo odstřelu,“ ubezpečuje František Šulgan z CHKO Beskydy.

KROMĚŘÍŽSKÉ FARMÁŘSKÉ TRHY SI BUDUJÍ TRADICI. Nabídka stánkařů, ale i zajímavý doprovodný program přilákalo v sobotu na Hanácké náměstí v Kroměříži mnoho návštěvníků, především pak rodiny s dětmi.
Letos naposledy Hanácké náměstí v Kroměříži ožilo Farmářskými trhy