Vzhledem k tomu, že memorandum tehdy za kraj podepisoval dnes již bývalý hejtman Jiří Čunek, chtěl se nynější hejtman Radim Holiš před následujícím jednání s arcibiskupem seznámit s názorem města na daný dokument.

Téma nemocnice

Radní kraje i města však probírali i jiná témata – například budoucnost kroměřížské nemocnice.

„Podle Radima Holiše totiž Jiřím Čunkem slibovaná miliarda na investice do nemocnice na kraji není,“ uvedl radniční mluvčí Jan Vondrášek.

Zlín ožil, do ulic se vrací další zákazníci. Otevřely se obchody.
VIDEO: Otevřeno! Do obchodů i ulic Zlína se vrátil život. Podívejte se

Podle Olgy Sehnalové, náměstkyně hejtmana pro zdravotnictví a zastupitelky Kroměříže, se letos v nemocnici připravuje rekonstrukce operačních sálů.

„Hejtman také ocenil pomoc kroměřížské radnice v boji s epidemií koronaviru. Město finančně podporuje nemocnici. Nedávno uvolnilo půl milionu korun na provoz očkovacího centra na výstavišti, loni zase 300 tisíc korun na pokrytí nákladů na přístroje, které nemocnice musela kvůli epidemii pořídit,“ řekl Vondrášek.

Téma doprava

Mezi další probíraná témata patřila doprava, řešení situací, kde se městské komunikace potkávají s krajskými.

„Starosta Němec také představitele Zlínského kraje požádal o přípravu rekonstrukce průtahu Kroměříží. Hovořilo se i o financování terénní odlehčovací služby Chůvičky pro rodiny s dětmi se zdravotním postižením, senioři, osoby s Alzheimerovou chorobou a osoby se zdravotním postižením, kterou by od příštího roku měl plně hradit Zlínský kraj,“ dodal radniční mluvčí Jan Vondrášek.