Tři pracoviště na jednom místě zde nově otevřeli pracovníci Kanceláře Krajské hospodářské komory Zlínského kraje. Služby poskytují bezplatně.

„Podnikatelé se na nás mohou obrátit s jakýmkoliv dotazem. Například na který úřad by měli zajít, jak zařídit vývoz do zahraničí, jak je to s placením cla. Některé dotazy zodpovíme okamžitě, ty složitější například do dvou dnů. Vše je zdarma,“ usmála se konzultantka Jednotného kontaktního místa Jana Plachá.

Podnikatelé naposledy například chtěli v centru poradit s čínským trhem. „Našli jsme firmu, která jim pomůže,“ pokračovala konzultantka.

Kancelář CzechPOINTu, zase umožňuje získat například ověřené výpisy z informačních systémů veřejné správy – výpisy ze živnostenského a obchodního rejstříku, katastru nemovitostí a nově i z rejstříku trestů.

Kontaktní kancelář v Centroprojektu ale mohou navštívit i běžní spotřebitelé. „Radíme i s mimosoudním řešením spotřebitelských sporů. Lidé se na nás mohou obrátit, když mají problém například s reklamovaným zbožím. My kontaktujeme druhou stranu a pokoušíme se spor vyřešit mimosoudně,“ doplnila Plachá.