Neúspěšně tam skončila pátrací akce policistů a hasičů po pohřešovaném majiteli jedné stavební firmy z Uherského Hradiště. Bezvládné tělo 63letého muže našli po proudu toku, více než kilometr od jeho domku, kam jezdil na chalupu.

U pátrání byl přítomen i starosta Březové Josef Trecha.

„Přišla mi SMS, že někoho hledají, a tak jsem se tam jel podívat. Vedle policistů, kteří už prohledávali okolí koryta potoka tam byli také hasiči. Nakonec toho nešťastníka vytáhli z vody policisté ještě na katastru Lopeníka,“ upřesnil Josef Trecha.

Podle něj to nebylo poprvé, co se hladina Hrubáru tak vzedmula.

„V minulosti už se to stalo několikrát a bylo to i horší,“ poznamenal Josef Trecha s tím že o víkendu byla voda v potoku naopak mimořádně rychlá.

#clanek|4760847#

Pátrání podle starosty Lopeníka Romana Bučka začalo někdy v neděli odpoledne a skončilo navečer po 18. hodině.

„Šlo o rodáka z naší vesnice. Jezdil k nám na chalupu po svých rodičích. Hasiči a policisté ho hledali v povodí potoka Hrubár a objevili více než kilometr daleko od domku po proudu. Bohužel už mrtvého,“ uvedl Roman Buček. 

Zřejmě fotil a voda ho strhla

Vytrvalý déšť podle něj ale vzedmul hladinu Hrubáru už v sobotu. A přesně od toho dne, kdy na chalupu odjel, se pohřešovaný neozval své rodině.

„Měl si jít fotografovat rozvodněný potok. Policistům to oznámili v neděli. Pak ho začalo hledat zhruba padesát osob, policisté spolu s hasiči. Muže našli bez známek života krátce po osmnácté hodině,“ doplnila mluvčí policistů Simona Kyšnerová.

Kromě zhruba dvou desítek policistů se podle mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříkové pátrací akce zúčastnili profesionální hasiči z Uherského Brodu a dobrovolné jednotky ze Strání, Bánova, Starého Hrozenkova, Březové a Lopeníku.

#clanek|4762642#

„Je strašné neštěstí, že se kdesi nahoře v Bílých Karpatech rozvodní potok a v něm utone člověk, kterého osobně znáte,“ sdělila žena z Uherského Hradiště, která si ale nepřála zveřejnit své jméno.

Jde už o čtvrtou oběť velké vody za uplynulý víkend. V neděli zemřela osmiletá dívka, která při vyjížďce na raftu s otcem a 15letou sestrou vypadla z člunu poblíž soutoku Morávky a Ostravice na Frýdecko-Místecku. Našli v bezvědomí, po převozu do nemocnice však zemřela. Otec a sestra vyvázli bez zranění. V sobotu spatřili lidé v řece Osoblaze na Bruntálsku dvě těla. Utonulého muže hasiči z řeky vytáhli týž den, ženské tělo, které svědci ve vodě viděli taktéž, se stále nenašlo.

VIDEO: Rozvodněný Hrubár