Vše ale musí schválit ještě poskytovatel dotace, není tak jisté, zda se vleklá kauza stihne vyřešit do blížících se komunálních voleb. „Bez vyjádření poskytovatele dotace nemůžeme zatím podniknout žádný další krok," vysvětluje starostka Kroměříže Daniela Hebnarová (ODS).

Vyjádření úřadu Regionální rady by vdení města rádo mělo na stole do devátého října. Právě ten den totiž naposled zasedne k jednání stávající zastupitelstvo.

„Padnout by tady mohlo i konečné slovo. Byla bych velmi ráda, kdyby nové vedení města mělo jasnou představu o tom, co se v této věci bude dál dít. Jedná se však o evropské peníze a to je vždy na dlouhé lokte," připouští starostka.

Střecha podia na Velkém náměstí, které sloužilo jako zázemí pro kulturní a společenské akce, se zřítila během noci na 25. června loňského roku, kdy konstrukce nevydržela nápor vody po silném dešti.

Podium bylo tehdy pořízeno za 3,2 milionu korun v rámci projektu Infrastruktura pro kulturní akce v Kroměříži, který zahrnoval především opravu městského kina Nadsklepí.

Po podání trestního oznámení, řešení reklamací a několika návrhů na vyrovnání přišla od Pozemního stavitelství Zlín poslední nabídka, na kterou je radnice ochotna přistoupit. Město teď čeká na vyjádření Regionální rady regionu soudržnosti Střední Moravy (ROP).

„Oficiální žádost o vyjádření jsme obdrželi až tento týden. Je nutné prověřit, jak přesně byla konstrukce pódia financována, což znamená projít celé účetnictví a veškeré faktury," informovala mluvčí ROP Michaela Linhartová.

Zda stihne rada sdělit své vyjádření do 9. října, ale podle mluvčí není jisté. Dořešení kauzy by tak zůstalo až na nově zvolené zastupitelstvo. „Budeme se samozřejmě snažit reagovat na žádost, co nejrychleji, ale oficiálně nám byla žádost od města doručena teprve ve čtvrtek," konstatovala koncem minulého týdne Michaela Linhartová.