„Loni vítězila Lucie Zatloukalová z Přerova a ani letos není účast omezena bydlištěm. Už nyní se nám hlásí děvčata třeba z Brna, Ostravy, Valašského Meziříčí nebo Hranic,“ vyjmenovala prezidentka soutěže Drahomíra Kroupová.

Zatímco loni se do soutěže přihlásilo čtyřicet krásek, letos pořadatelé očekávají ještě větší zájem. „Už nyní je jich přihlášených kolem dvaceti. Dozvídají se to jedna od druhé přes nejrůznější internetové sociální sítě,“ vysvětlila Kroupová.

Letošní druhý ročník soutěže o nejsympatičtější dívku podle ní přinese nejen víc účastnic, ale také drobné změny. Na finálovém večeru vystoupí jiní hosté, konkrétně zpěvák Vladimír Hron a bystřická Taneční skupina Stars. Večerem hosty provede herec a moderátor Petr Vágner.

„Přihlášky přijímáme až do 28. března. V květnu se bude konat semifinále, na které si soutěžící musí připravit volnou disciplínu. Porota z dívek vybere ty, které postoupí do finále,“ popsala prezidentka soutěže.

Dívky, které projdou semifinálovým sítem, se podle ní poté zúčastní soustředění. Vrchol soutěže je připraven na sedmnáctého září. „Slavnostní finálový večer bude spojen s podpisem smlouvy o spolupráci s německým tanečním souborem. Bude to tedy taková dvojitá sláva,“ láká Kroupová.

Dvanáctičlenná porota složená z odborníků na kulturu a z představitelů města po módní přehlídce vybere úplnou vítězku. Hosté si zvolí svou miss sympatie.

„Ceny budou podobné jako loni, třeba víkendové pobyty, kurz angličtiny a nejrůznější šperky. Prozatím sháníme další sponzory, krize zasáhla kde koho, takže se to rozjíždí pomaleji. Vítězka se ale rozhodně může těšit na zahraniční zájezd,“ přislíbila prezidentka soutěže.