V regionu přitom bylo právě na sobotní večer naplánováno hned několik akcí s cílem pobavit lidi a zpříjemnit jim letní víkend, například tradiční Červencová noc v Morkovicích – Slížanech nebo Pytlácká noc v nedalekých Troubkách – Zdislavicích.

Zdislavické myslivecké sdružení Háj mělo pro tamní obyvatele připraveno kromě bohaté tomboly také taneční zábavu se skupinou Milenium. Pytlácká noc se měla uskutečnit v sokolské zahradě.

„Nevyšlo nám počasí, taneční zábavu jsme museli zrušit. Nakonec jsme se sešli v bývalé škole, kde sídlí Středisko volného času, ale jsou tu trochu stísněné prostory," řekl Milan Stančík, předseda tamního mysliveckého spolku.

Podle něj se akce nakonec povedla, protože prodali všechny myslivecké speciality a také lístky do tomboly, kde byl hlavní cenou divočák.

„Mrzí nás, že v obci nemáme kde se scházet za nepříznivého počasí. Je to škoda, protože vůle pořád akce by určitě byla. Máme tu sice už pětadvacet let rozestavenou budovu s kulturním sálem, ale nedaří se vyřešit spory okolo," zdůraznil Stančík.

To podobná akce, která se konala ve vedlejších Morkovicích, se plynule přesunula ze sokolské zahrady do tamního sálu. K tanci hrála dechovka Morkovská kapela, která je složena z mladých muzikantů z města.

„Ta se střídala s D. J. Jiřím Dousoudilem, aby si hudebníci mohli odpočinout a lidé dál bavit. Nakonec se povedl i slibovaný ohňostroj," uzavřela předsedkyně kulturní komise Jaroslava Malá.

JANA PŘIKRYLOVÁ