Na parkovišti na Trojáku nebyl po poledni problém zaparkovat. Na svahu foukal studený vítr a teplota byla 
v porovnání s teplotami v nížinách mnohem nižší. Sjezdovka byla pokryta technických sněhem. Vrstva sněhu byla mezi dvaceti až sedmdesáti centimetry. Mimo sjezdovku ale sníh nebyl nikde.

Na svahu byla přesto skupinka dětí s instruktorem z lyžařské školy. Děti se učily na lyžích i na snowboardu. Na mírném kopci trénovaly oblouky.

Na horizontu kopce se lidé průběžně střídali. Vlek tak zatížený příliš nebyl a sjezdovka byla poměrně volná. Sobotní návštěvníci si tak mohli užívat klidné jízdy.

Víkendovou lyžovačku si nenechala ujít ani rodina z Bystřice pod Hostýnem. Šestiletá Kristýna lyže už bravurně ovládala. Rodina je prý sportovně založena a lyžovat jezdí pravidelně.

„V zimě lyžujeme, v létě jezdíme na kole a chodíme na výšlapy, sportujeme zkrátka celoročně. Se sněhem je to poslední dobou špatné, takže se snažíme využít každého dne," vysvětlil pětatřicetiletý tatínek Petr Kobla.

Opodál už se na svah chystala další skupina dětí se svým instruktorem. Uhlídat asi pětičlenou skupinu malých lyžařů zřejmě není nic jednoduchého. Před jízdou všem ještě instruktor popravil přilby, překontroloval vázání na lyžích, zapnuté bundy a mohlo se vyrazit. Skupina dětí se nebojácně rozjela a svah všichni zdolávali bez větších problémů. Za chvíli se ztratili z obzoru.

S přibývající hodinou se počasí lepšilo a mezi mraky se nakonec objevilo i sluníčko. Sobotní lyžování na Trojáku se tak na konec opravdu vydařilo.