Dosavadní maxima pro 10. září překonalo v celém Česku plných 46 stanic, které počasí sledují minimálně třicet let.

Ve Starém Městě v sobotu podle Kvapilové padl teplotní rekord z roku 2012, který pro tento den činil 29,1 stupně. Meteorologická stanice ve Štítné na Zlínsku pak odpoledne naměřila 29,7 stupně, přičemž původní rekord z roku 1999 byl 28,8 stupně.

Tabulky s teplotními rekordy přepsala také stanice v Kroměříži, kde se rtuť teploměru odpoledne zastavila na 29,9 stupně. Dosavadní teplotní maximum z roku 2012 činilo 28,8 stupně. Nové rekordy byly zaznamenány také v Holešově (29,5 stupně), Strání (29,4 stupně) a na Horní Bečvě (26,8 stupně).

Horké počasí navíc pokračovalo i během pondělka, není proto divu, že koupaliště, která dokázala zareagovat, si situaci pochvalují. Až do čtvrtka 15.9. by měli mít podle dostupných informací ještě otevřeno například v Hulíně či Chropyni, osvěžit se samozřejmě lidé mohou v přírodních nádržích, třeba kroměřížském Bagráku.

Naopak tamní Bajda nebo koupaliště v Holešově už ovšem letošní sezonu ukončily: a mnozí obyvatelé kroměřížského regionu to v momentálních vedrech nesou nelibě. „Super, horko jak blázen, ale sezona skončila," zhodnotila to ironicky na facebookovém profilu holešovského koupaliště například Jitka Kraj.

Provoz koupališť na Kroměřížsku:

Hulín – tamní koupaliště by mělo být v provozu 
do tohoto čtvrtka 15.9.

Chropyně – také tamní bazén ještě funguje, 
končí ve čtvrtek 15.9.

Kroměříž, Holešov – obě koupaliště ukončila svůj provoz v minulém týdnu

ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU