Takové jednání se dá těžko pochopit obzvlášť protože jen o kousek dál by měl výhled bezproblémový,“ povzdechl si buchlovický lesní správce Zdeněk Zálešák. Škodu, kterou Zálešák odhadl na tři tisíce korun, zaplatí pořadatelé z pojistky. Zničené stromky však musí lesníci vysek a plochu znovu osadit. Navíc především polští návštěvníci se kolem chřibské rychlostní zkoušky usadili už v noci a rozdělávali ohníčky.

Nad barbarským počínání neznámého kolegy nechápavě kroutil hlavou i fotograf Vladan Hubík, který se právě na motoristické soutěže specializuje. „Na jiném místě jsem viděl jak lidé lezli po stromech. Toto pořadatelé trochu nezvládli, protože jiné by je vyhnali. To že někdo vyláme stromky aby viděl se však nedá pochopit vůbec,“ komentoval Hubík dění kolem soutěže.

Navíc především polští návštěvníci se kolem chřibské rychlostní zkoušky usadili už v noci a rozdělávali ohníčky.

Tamní revírník tak musel vše upozorňovat ne nebezpečí požáru. Na rozdíl od loňského roku se podařilo pořadatelům rally uklidit vše co divácích v lese zůstalo.

„Protože podobné problémy s neukázněnými diváky míváme i na jiných místech, v programu jsme upozorňovali v několika jazycích na zákaz táboření kolem rychlostních zkoušek. Avšak vše se uhlídat nedá,“ poznamenal mluvčí Barum rally Roman Ordelt. Jedním s možných opatření je podle Ordelta zřízení záchytných kempů, podobně jako před několika lety ve Slušovicích.