Firma Plynosystém bude od 15. dubna rekonstruovat plynovod v ulici Svatopluka Čecha. Dopravní omezení budou v úseku od ulice Kollárova až po ulici Velehradskou.

„Akce zahrnuje výkop v okrajové části komunikace, uzavření chodníku a realizaci plynových přípojek pomocí protlaků. Přechodně zde bude zrušen cyklopruh,“ sdělil mluvčí radnice Jan Vondrášek s tím, že rekonstrukce by měla být dokončena do 31. října letošního roku.

Od 15. dubna bude stejná firma pracovat i na Slovanském náměstí a v ulicích Páleníčkova, Máchova, Sokolovská a Vrobelova.

„Počítá se s výkopem v okraji komunikace blízko Slovanského náměstí, dále už se bude pracovat jen v pásu zeleně a v chodnících. Po celou dobu stavby se bude pracovat jen na jednom místě a uzavřen tak bude vždy jen jeden chodník. Přípojky budou také budovány protlakem, stejně tak bude plynovod veden pod komunikací,“ uvedl mluvčí.

Kroměříž zvažuje umístění radarů na měření rychlosti. Ve hře jsou tři místa. Jedním z nich je i ulice Osvoboditelů ve Vážanech.
Kroměříž zvažuje umístění radarů na měření rychlosti. Ve hře jsou tři místa

V ulici Páleníčkova bude přechodně zrušen cyklopruh.

„Termín dokončení prací je stanoven na 27. listopadu 2024,“ doplnil Vondrášek.

V ulici Kpt. Jaroše bude plynovod od 22. dubna opravovat společnost Montáže inženýrských sítí. Akce zahrnuje i nové přípojky k domům číslo popisné 521 a 522.

„V ulici bude platit zákaz parkování. Montážní jámy pro odpojení stávajícího plynovodu bude firma kopat 25. a 26. dubna. Od 29. dubna bude na šest týdnů platit uzávěrka ulice pro automobily kvůli výstavbě nového plynovodu a opravě komunikace. Jednotlivé přípojky povedou chodníkem, který ale zůstane průchozí,“ popsal Jan Vondrášek.