„V červenci to za moc nestálo, tropická horka byla jen čtrnáct dnů. V srpnu pak také řadu dní svítilo sluníčko, ale nápor lidí už nebyl. Jakmile jsou totiž teploty do pětadvaceti stupňů a je pod mrakem, lidem se k vodě už moc nechce,“ povzdechl si správce kroměřížského koupaliště Bajda Zdeněk Kříž.

Sezonu tam ukončili k 26. srpnu, nyní už mají bazén dokonce vypuštěný a chtějí ho připravit na zimu.

V Chropyni podle původních plánů zamýšleli koupaliště uzavřít až k 12. září. „Déšť nás ale přiměl k tomu, abychom sezonu skončili už minulý týden. I kdyby v průběhu září ještě svítilo sluníčko a bylo teplo, vodu v bazénu bychom nevyhřáli na požadovanou teplotu. V noci je už totiž chladno,“ vysvětlila ředitelka Správy majetku města Chropyně Věra Sigmundová.

Za celé prázdniny tamní plovárnu podle ní navštívilo zhruba třicet tisíc lidí. „Spokojeni moc nejsme. Propad návštěvnosti oproti loňsku je zhruba deset tisíc,“ vyčíslila Sigmundová.

S nadšením nehodnotí právě ukončenou sezonu ani v Hulíně či Morkovicích.

„Letos k nám přišlo řádově o tisíce lidí méně než vloni. Léto bylo hrozně krátké, trvalo jen dva měsíce a týden. Červen nebyl žádná sláva, červenec zase nadprůměrný a srpen hrozný,“ zhodnotil správce hulínského koupaliště Jaroslav Rosypal.

Na morkovické plovárně létu odzvonili už uplynulý čtvrtek. „Bylo málo slunečných dnů. Koneckonců každé léto je pro koupaliště prodělečné,“ konstatoval s nadhledem starosta Morkovic Pavel Horák.

Spojeni by tak v podstatě mohli být na kroměřížském krytém plaveckém bazéně. Ale nejsou. „Když totiž není slunce, lidé si nepřijdou zaplavat,“ krčí rameny tamní správce Karel Čermák.

Voda si přitom po celé prázdniny držela teplotu na krásných sedmadvaceti stupních. „Oproti minulým letům jsme ji nemuseli přihřívat,“ dodal Čermák s tím, že na krytý bazén si po uplynulé letní měsíce nalezly cestu jen zhruba čtyři tisíce lidí.