„Pravidelně se do zámecké zahrady sjíždějí stovky lidí, aby si užili krásnou podívanou v ještě krásnějším prostředí,“ řekla k vyhlášenému ohňostroji mluvčí města Hana Helsnerová.

„O několik dní později, 5. ledna, se mohou všichni návštěvníci těšit na Novoroční koncert v podání Holešovského komorního sboru,“ prozradila Helsnerová.

Kulturní sezona se v naplno rozjede o dva týdny později, kdy začíná první z plesů – Reprezentační ples města. Na ten navážou další bály, z nichž poslední, Partyples, se uskuteční 15. března.

V mimořádných prostorách zámku Holešov proběhne jako první Reprezentační ples města, a to 18. ledna 2020.

Dalším v řadě bude farní ples (25. 1.), spolek Castellum s cestovní kanceláří Bohemia pak připravuje ples se září filmových hvězd (1. 2.), Gymnázium L. Jaroše připravuje maturitní ples na termín 8. 2., II. Základní škola pak přivítá své hosty 15. 2. a Policejní škole bude patřit termín 21. 2.

Díky oslavám výročí svého založení se tentokrát spojily dva velké spolky – Sbor dobrovolných hasičů a Sokol Holešov – a rozhodly se, že v roce 2020 uspořádají ples na zámku, nikoliv na hasičské zbrojnici, jak je u SDH dobrým zvykem (29. 2.).

V březnu se pak mohou návštěvníci těšit na Rockový ples (7. 3.) a plesovou sezonu uzavře Partyples, který slibuje, že tentokrát posune příčku zase o kousek výš. 15. 3. tak má proběhnout velkolepá show obohacená o spoustu technických i organizačních vychytávek.

zdroj termínů a jednotlivých plesů: Město Holešov, změna vyhrazena