Jak dlouho ve Věžkách žijete a kolik let sloužíte jako starosta?

V obci žiju přes sedmdesát let a starostu dělám už třiadvacátým rokem.

Co vás na vaší práci baví a co naopak nebaví?

Starosta musí mít pojem o tom, co je v obci potřeba udělat a zařídit. Realizovat věci tak, aby byla obec zajištěná. Je důležité myslet dopředu a obec rozvíjet. Dělat zdárné kroky, které tady udrží lidi a Věžky zůstaly při životě.

Dneska je velmi těžké období, zajišťování dotací pro obec je hrozně složité. Získávat různá povolení k pracím je komplikované a všechno dlouho trvá. V roce 1990 byl ještě okresní úřad a všechno bylo vyřízené mnohem rychleji a jednodušeji. Občas mám nechuť něco realizovat nebo dokončit. Některým lidem se nezavděčím a to mě trochu odrazuje, ale vím, že nejde zavděčit všem.

Jakou nejdůležitější věc jste během uplynulého roku v obci řešili a s jakým úspěchem?

Během loňského roku jsme postavili sportovně společenský areál, to nás stálo přes dvanáct milionů. Dále jsme provedli revitalizaci parku a veřejného prostranství, která nás vyšla na šest milionů korun. V parku se vykácelo asi sto čtyřicet stromů. Zdravotní prohlídka u nich byla provedena už před šesti lety a na základě ní jsme se pro tuto radikální změnu rozhodli. Dnes už jsou ale stromy nahrazeny novými. V parku byly také upraveny chodníky a cesty a celý prostor dostál změn. Není však ještě celý hotový. Rádi bychom v úpravách pokračovali. Sportovní areál je velmi pěkný, řekl bych ale, že dnešní mládež tráví čas jiným způsobem, než my.

Co vás, potažmo obyvatele obce, v současnosti nejvíc trápí?

Na dotazy návštěvníků a vystavovatelů jsme obnovili výstavy pro zahrádkáře v parku. Pustili jsme se do toho a nebylo to špatné. Návštěvnost byla dobrá a jak návštěvníci, tak vystavovatelé byli spokojení. Chtěli bychom v tom pokračovat a dál park zvelebit. Zřídili jsme velmi krásné sociální zařízení, udělali parkovací plochy, ale plánů máme ještě hodně. Potřebujeme na to však finance, takže to je věc, která nás teď trápí.

Čím se naopak vaše obec může pochlubit, co je vaší pomyslnou výkladní skříní?

Výstavy ve Věžkách se konaly šestatřicet let, jsou asi typické pro naši obec. Máme tady přírodní prostředí, které si všichni pochvalují a výstavy do něj báječně zapadají. Lidé vznášeli dotazy, proč Věžky s výstavami skončily a chtěli, abychom je obnovili, proto jsme se do toho dali. To je podle mě naše největší chlouba.