Jeho motivací pro vlastní produkci byla především chuť získat kvalitativně lepší produkt, než nabízí běžná obchodní síť.

Začalo to rodinnou historkou

Všechno přitom začalo historkou při rodinné besedě, kterak jeho babička vařila partyzánům pivo.

„Na recept si už stařenka nevzpomněla, zezadu na kredenci taky napsaný nebyl – ještě během besedy jsme to kontrolovali – ale semínko už bylo zaseto," vzpomíná Měrka. Pivo vaří doma v garáži, stačí mu k tomu hořák, hrnec a potřebné suroviny. Ty si objednává ve specializovaných e-shopech – chmel ze Žatce a slad ze sladovny v Záhlinicích.

„Když si pivo vařím sám, vím co v něm je. Protože mě nebaví světlá piva, vařím převážně tmavé a polotmavé ležáky. Použitím nejkvalitnějších surovin a mícháním různých sladů můžu dosáhnout různé intenzity barvy a různých chutí. Nejsem tak odkázaný na cizí představy jak má pivo chutnat, ale můžu si ho uvařit podle svého," líčí pivovarník.

Už čtvrtým rokem pořádá v Kostelci malý festival věnovaný (jak jinak) pivu.

„Před pár lety jsem byl na malém srazu v Krnově, kde jsme o pivu debatovali v hospodě, navzájem jsme koštovali domácí vzorky. Byl tam také sládek, který nám poradil co a jak vylepšit. Začal jsem cítit tu potřebu se scházet a sdílet své zkušenosti. A tak jsem uspořádal Chmelovárek tady v Kostelci," říká.

Setkání prý není jen o koštování piva, ale především o sdílení zkušeností. Měrka pozval odborníky nejen z Čech, ale i ze zahraničí.

Velký zájem o festival ho těší a plánuje, že příští ročník uspořádá ve větších prostorách. On sám se jinak objeví i ve filmu. Čeští tvůrci totiž natáčejí dokument Česká pivní válka, který je o vzájemném vztahu piva a tuzemských pivařů.

Do budoucna by Měrka chtěl především vylepšit zařízení: to stávající mu totiž neumožňuje víc experimentovat se svrchně kvašenými pivy.

„Určitě budu vařit nové speciality. Rád experimentuji s mícháním tmavších základních a různých speciálních sladů. Tím docílím různých barev a chutí výsledného piva. Je v tom pocit tvůrčí volnosti a svobody, nikdo mi nemůže diktovat co mám vařit a poté pít," uzavírá s úsměvem.