„Vzhledem k datu pátek třináctého nám v databázi přiznáčně trochu řádil šotek, a na turnaj se tak k překvapení organizátorů dostavilo o plných pět týmů více, než bylo plánováno," usmála se za organizační tým pIšQvorek Anna Kociánová.

Místnost se tak zaplnila téměř až po strop, naštěstí se díky pořadatelské škole povedlo zřídit odpočívárnu, kde vedení obchodní akademie připravilo účastníkům i příjemné občerstvení.

„Většina hráčů byla letos na piškvorkách poprvé a někteří rychle zjistili, že soupeři na turnaji jsou chytřejší, než si možná původně mysleli," podotkla Anna Kociánová.

Brzy měly skupiny své vítěze a postupovalo se do play off. První zápasy ovládli bez výjimky vítězové skupin, tedy oba týmy z Arcibiskupského gymnázia, dívčí tým Lolitky z VPŠ a SPŠ ministerstva vnitra v Holešově a tým Profesionální amatéři z VOŠ potravinářská a SPŠ mlékárenská Kroměříž.

Ve čtvrtfinále tým AG Smečka z gymnázia poslal Lolitky za skóre 20:0 do boje o třetí místo, nicméně jejich spolužáci štěstí neměli a byli týmem Profesionálních amatérů odesláni do boje proti Lolitkám. Souboj o pohár pak se skóre 18:2 vyhrál tým AG Smečka, ale ani Profesionální amatéři neodešli s prázdnou: už v pondělí se totiž také podívají na krajský turnaj ve Zlíně. Třetí místo vybojovali AG Ogaři z gymnázia a Lolitky se umístily na čtvrtém místě. „Pořadatelské škole děkujeme za skvělou organizaci a občerstvení," dodala Anna Kociánová.

VÝSLEDKY TURNAJE: 

1. místo: AG Smečka – Arcibiskupské gymnázium Kroměříž – Josef Grepl, David Jančík, 
Daniel Posolda, Filip Bartoník, Eliška Cíchová
2. místo: Profesionální amatéři – VOŠ potravinářská a SPŠ mlékárenská Kroměříž – Ondřej Novák, Marek Handl, Tomáš Kuma, Adam Kociňák, Jan Chrástek
3. místo: AG Ogaři – 
Arcibiskupské gymnázium Kroměříž – Patrik Baleka, 
Patrik Grüner, Ondřej Šárovec, Tomáš Sladký, Josef Kroul.