„Plánovali jsme ji zhruba od loňského podzimu, takže přípravy nějak dlouhé nebyly. Realizovat například výstavu Alfonse Muchy bylo mnohem náročnější,“ uvedl ředitel holešovského Městského kulturního střediska Pavel Chmelík.

Autoři jednoduše přivezli svá díla a na středisku bylo sestavit koncepci expozice, která se v prostorech malé galerie koná naposledy. „Na konci května, až bude výstava ukončena, se tyto prostory stanou zázemím Městského kulturního střediska,“ sdělil Deníku Chmelík. Poté se ale opět vrátil k autorům a řekl, vyzdvihnul fakt, že fotografie jsou nyní velice populární. „Máme spoustu českých vynikajících fotografů, které inspirují další umělce,“ řekl Chmelík.

A kde se inspiroval Robert Rohál? Prý v novinařině. „Když jsem začal pracovat v jednom z deníků, dali mi do ruky foťák a řekli foť. Tam někdy láska k fotografiím začala,“ vzpomínal v průběhu vernisáže Rohál. Svěřil také, které obrazy od Evy Pilarové jsou jeho nejoblíbenější. „Jsou to jednoznačně ty, na kterých je New York,“ rozplýval se nad tvorbou své dlouholeté kamarádky spisovatel. Ta se zdála být během večera z množství chvály trochu nesvá.

„Trochu mě zaskočila,“ konstatovala skromně zpěvačka s tím, že za fotografku se nepovažuje. „Focení mě ale baví, dělá mi radost a pokud potěší ještě někoho dalšího, budu velice ráda,“ uzavřela Eva Pilarová.