Pracovníkům odboru se ale na vyvěšený záměr ozvaly pouze dva subjekty. Jejich návrhy by měla nyní projednat městská rada.
„Máme zatím dvě nabídky, je možné, že nějaké obálky ještě přijdou. Rozhodující je razítko podání,“ potvrdil vedoucí odboru investic a správy majetku Zdeněk Váňa.

O areál s dřevozpracující výrobou (na snímku) projevilo zájem několik kupců ještě před zveřejněním záměru města pilu prodat. „Čtyři nebo pět zájemců se přišlo podívat do objektu pily osobně,“ připomněl Váňa.
Přijaté nabídky případných kupců pracovníci odboru investic a správy majetku města nyní postoupí radě.

Hulín ukončil řízení, v němž nabízel areál objektu i s jeho vybavením k prodeji

„Jestliže rada z těchto návrhů nevybere žádnou nabídku a nepostoupí ji zastupitelstvu, řízení stornujeme. Pak bychom prodej pily zkusili pravděpodobně uskutečnit přes nějakou realitní kancelář,“ odhadl Váňa.

Jestli k tomuto kroku Hulín opravdu přistoupí, bude známo až po jednání rady města, které by se mělo konat příští čtvrtek.
Nemovitý a movitý majetek dřevozpracující výroby v Rajnochovicích město chtělo prodat nejvyšší nabídce. Případný kupec pily v Rajnochovicích získá parcely o celkové výměře asi 7700 metrů čtverečních, několik budov, energetické, hnací a pracovní stroje a ostatní vybavení pro menší podnik.

Rajnochovice, v nichž se pila patřící Hulínu nachází, by zachování výroby v obci podle tamního starosty Josefa Mrázka uvítaly.
„My sami jako obec nemáme prostředky ke koupi areálu. Ale byla by škoda, kdyby v objektu výroba, ať už jakákoli, zanikla. Pila v obci působí asi od roku 1892, má tady tradici a zaměstnává několik místních obyvatel. Mělo by to dopad na zvýšení nezaměstnanosti v obci,“ vyjádřil se Mrázek.

V areálu pily je v současnosti výroba zachována. „Sice ne v takovém objemu, ale objekt je v provozu. Tuším, že se tam vyrábí buková kulatina,“ doplnil Mrázek.

Kvůli Pile Rajnochovice hrozila letos městu Hulín exekuce. Tu loni nařídil Vrchní soud v Olomouci proto, že město jako vlastník před pěti lety nenavýšilo majetek této společnosti.

Podnik v Rajnochovicích tak skončil v roce 2003 v konkurzu a jeho správkyně Marie Marková dala věc k soudu. Město spor prohrálo a na dluhu vůči společnosti a souvisejících úrocích už zaplatilo přes dvaačtyřicet milionů korun.