Teprve třicetiletý ředitel, který nyní střídavě žije v Praze a Kroměříži, prý žádné masivní změny na svém novém působišti neplánuje. Chce především akademii v hanáckém městě udržet i do budoucna. Není to totiž tak dávno, kdy se uvažovalo o jejím přemístění do Prahy.

Vzpomenete si ještě, jaký první úkol jste měl před sebou ve funkci ředitele Justiční akademie Kroměříž?

Zpracovat koncepci a představu dalšího směřování pro radu Justiční akademie. Připravil jsem ji už před prázdninami a po nich ji prezentoval.

Čeho se týká?

Klíčové slovo je zpestření vzdělávání. Například chystáme dva velké vzdělávací projekty za evropské peníze. Jedná se o ekonomické vzdělávání soudců a o rekodifikaci novou úpravu občanského a obchodního práva.

Jaké plány máte s akademií v nejbližší době? Chystáte zásadní změny, případně další vlnu propouštění zaměstnanců?

Neuvažujeme o zásadním propouštení. Tři lidé přišli o místo, ale zase jsme nabrali jiné. Přitom máme okolo padesáti zaměstnanců.

A co tedy chystáte?

Vím, že vás nejvíce zajímá, jestli akademie zůstane v Kroměříži. To samozřejmě ano. Jejího přesunutí jinam bych se nebál. Nikde jinde totiž nejsou vhodné prostory. V Kroměříži máme ubytování ve čtyřech budovách, přednáškové sály, počítačové místnosti, zkrátka obrovskou infrastrukturu, která jinde chybí. Bylo by velmi drahé Justiční akademii postavit na jiném místě. Kroměříž se ani nemusí dívat žárlivě na to, že některé kurzy se konávají v Praze, případně jiných městech. Tam jsou jednodenní, zato tady všechny třídenní.

Opravdu se tedy stěhování nechystá?

Opravdu ne, kapacita naší pražské pobočky je téměř vyčerpána. Navíc jiný než jednodenní kurz tam neuspořádáte: účastníci kurzů by neměli kde spát.

Nepotýkáte se jako řada dalších škol s nedostatkem studentů, ve vašem případě s účastníky kurzů?

Nepotýkáme, byť ne každý kurz je naplněný na sto procent. Navíc, vedle „tutovek“ nabízíme i odvážnější kurzy a zkoušíme, co pro účastníky funguje a nefunguje.

A trochu osobní na závěr… Najdete si někdy čas na bližší prohlídku Kroměříže?

Už jsem si jej samozřejmě našel: ve městě normálně žiju, chodím a prohlížím si ho, nebo třeba běhám v krásné Podzámecké zahradě.