„Konečně jsme se dočkali. Bydlím hned naproti, takže jsem ráda, že už se nemusím tahat s nákupem přes půlku města. Hodně mi to pomůže,“ neskrývala nadšení seniorka Anna, která do znovuotevřené prodejny vyrazila ve čtvrtek ráno.

Čekala na ni řada novinek. Upravený obchod má totiž například o 120 m2 větší prodejní plochu se srovnání s původní podobou.

„Jsme rádi, že se nám podařilo modernizaci dokončit ještě před Velikonoci. Prodejna má zcela nový prodejní koncept včetně například nového vybavení, nebo osvětlení. Zákazníci se mohou těšit i na širší sortiment pečiva, ovoce a zeleniny nebo dalších čerstvých produktů,“ uvedl pro Deník mluvčí řetězce Tomáš Kubík.

Aukce cenného dříví v Chropyni na Kroměřížsku; březen 2024
Největší aukce cenného dříví na Moravě vrcholila v Chropyni na Kroměřížsku

Prodejna v Albertově ulici byla od listopadu v rekonstrukci. Stavební práce si vyžádaly úplné uzavření obchodu. Od čtvrtka je znovu denně v provozu. Pobočka je otevřena denně od 7 do 20 hodin.

V Kroměříži má momentálně z velkých řetězců nejvíce prodejen Albert a právě Penny Market, a to shodně dvě pobočky. Po jedné prodejně má ve městě Kaufland, Lidl a Tesco. Dva obchody, z toho jeden v Postoupkách, má v Kroměříži také COOP.