Tamní studenti s velkou nelibostí nesou výhrady kantorů k některým druhům oblečení, jako jsou například sportovní střihy triček nebo kraťasy.

„Zakázali nám nosit oblečení s květinovými motivy a krátké kalhoty. Jako důvod uvedli, že nejsme na koupališti ani na pláži. Dost dobře takový přístup nechápu, nikdo mi nevysvětlil, co je na takovém oblečení pobuřující,“ sdělila jedna ze studentek Střední odborné školy a Gymnázia ve Starém Městě, která však z obavy z možného postihu ze strany pedagogů požádala Slovácký deník o zachování anonymity.


Pedagogové ze staroměstské školy připouštějí, že jisté připomínky k oblečení studentů mají, avšak podle nich to není na úrovni zákazu. „Nejedná se o zákaz, nýbrž o doporučení. Řekli jsme studentům, aby do školy chodili tak, jak se na reprezentanty tohoto subjektu sluší. Vadí nám například trička v podobě sportovních dresů či krátké sportovní kalhoty. Nestalo se ovšem, že bychom někoho vrátili domů, aby se převlékl,“ vysvětlil Martin Zábranský, zástupce ředitele Střední odborné školy a Gymnázia ve Starém Městě.

Pod drobnohledem pedagogů je oblečení studentů Střední odborné školy a Gymnázia ve Starém Městě. Někteří školáci se však připomínkami učitelů cítí být diskriminováni

Podobné zkušenosti jako studenti staroměstské školy má z období své povinné docházky na základní školu i Michal Červinka. „Navštěvoval jsem školu Za Alejí v Uherském Hradišti a tam učitelé dětem zakazovali nosit barevné vlasy nebo řetízky u pasu. Důvod nám nikdy konstruktivně nevysvětlili,“ vzpomínal Červinka.


Oslovená školní inspektorka tvrdí, že se s podobnými případy doposud nesetkala. „Nikdo z rodičů či studentů si na podobné opatření nestěžoval. Pokud vím, školní řád sice mluví o tom, že žáci či studenti by měli chodit do školy slušně oblečeni, žádná specifikace se však v těchto řádech nenachází,“ poznamenala Anna Zámečníková, zástupkyně ředitele školní inspekce Zlínského kraje.